17:46 | يكشنبه 28 بهمن 1397
news
درصد کاهش سرمایه گذاری خارجی

1396/11/15

۶۷
درصد کاهش سرمایه گذاری خارجی
بانکداری ایده آل: حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت طی هشت ماهه سال جاری معادل ۲.۱ میلیارد دلار بوده که در قیاس با رقم ۴.۸۳ میلیارد دلاری مدت مشابه پارسال با افت محسوسی روبرو شده است.
به گزارش بانکداری ایده آل، وضعیت طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی به گونه‌ای است که تعداد این طرح‌ها تا پایان آبان‌ سال جاری ۴۷ مورد بوده که در قیاس با ۴۲ طرح‌ مصوب در مدت مشابه سال قبل با رشدی ۱۱ درصدی همراه شده است.

اما حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی در طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری طی هشت ماهه سال جاری معادل ۲.۱ میلیارد دلار بوده که نسبت به ۴.۸۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته در مدت مشابه سال قبل، با کاهش ۶۷ درصدی روبرو شده است.

بر اساس اطلاعاتی که در اختیار خبرنگار ایسنا قرار گرفته، احداث چرخه کامل پنل فتوولتائیک با حجم سرمایه‌گذاری ۷۲۰ هزار و ۸۶۵ دلاری، استخراج و بهره‌برداری از معدن شاه سلیمان علی با حجم سرمایه‌گذاری ۴۶۶ هزار و ۱۵۵ دلاری، عرضه انواع کالا و خدمات در فروشگاه‌های مجازی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰۲ هزار ۵۶ دلاری و تولید خودروی سواری با حجم سرمایه‌گذاری ۲۳۲ هزار و ۵۵۱ دلاری از جمله مهم‌ترین طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی طی هشت ماهه سال جاری است.

برچسب ها:

آمار ،سرمایه گذاری ،خارجی