00:01 | جمعه 23 آذر 1397
news
شاخص بورس بعد از ۱۲ روز مثبت شد

1396/12/21

شاخص بورس بعد از ۱۲ روز مثبت شد
بانکداری ایده‌ال:شاخص بورس بعد از ۱۲ روز در پایان معاملات روز جاری با ۱۶۵ واحد رشد، مثبت شد و به ۹۶ هزار و ۱۹۴ واحد رسید.
به گزارش بانکداری ایده ‌ال:سهامداران بعد از مدت ها با رشد شاخص روز متفاوتی را در تالار شیشه ای تجربه کردند و به طبع آن روند کلی بازار سهام که در دو هفته اخیر با رکود مواجه شد به سمت رونق اندک هدایت شد.

افزایش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی بورس، روز جاری همه شاخص های بورس با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۶۵ واحد رشد معادل ۰.۱۷ درصد به ۹۶ هزار و ۱۹۴ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۵۲ واحد افزایش معادل ۰.۱۷ درصد به ۳۰ هزار و ۶۵۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۷ واحد صعود معادل ۰.۰۵ درصد به ۱۷ هزار و ۱۵۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۵ واحد رشد، معادل ۰.۰۵ درصد به ۱۲ هزار و ۸۱۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۷۶ واحد افزایش، معادل ۰.۱۷ درصد به ۱۰۲ هزار و ۸۸۹ واحد، شاخص بازار اول با ۱۵۶ واحد صعود معادل ۰.۲۳ درصد به ۶۸ هزار و ۱۷۵ واحد و شاخص بازار اول با ۱۴۹ واحد رشد معادل ۰.۰۷ درصد، به ۲۰۵ هزار و ۶۵۲ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۳۹ واحد، پارسان با ۳۰ واحد، شبندر با ۲۲ واحد، ومعادن با ۱۹ واحد، شتران و فملی با ۱۸ واحد و کگل با ۱۷ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس از خود بر جای گذاشتند.

رشد شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری شاخص صنایع بازار نیز با نوسانی همراه بودند به طوری که شاخص صنایع «ذغالسنگ با ۵۸ واحد رشد معادل ۳.۷۹ درصد به یک هزار و ۶۰۸ واحد، سایر مالی با ۵۲ واحد افزایش معادل ۲.۴۲ درصد به ۲ هزار و۱۱ واحد، زراعت با ۹۳ واحد رشد معادل ۱.۹۲ درصد به ۴ هزار و ۹۵۹ واحد، وسایل ارتباطی با ۱۳ واحد افزایش، معادل ۰.۸۵ درصد به یک هزار و ۵۸۸ واحد، محصولات چوبی با (۵۹۸) واحد افت معادل (۱.۰۱) درصد به ۵۸ هزار و ۵۸۸ واحد، محصولات فلزی با (۴۳۳) واحد کاهش معادل (۱.۹۵) درصد به ۲۱ هزار و ۷۷۵ واحد و سایر معادن با (۸۱۰) واحد افت معادل (۶.۷۲) درصد به ۱۱ هزار و ۲۴۶ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «وصنا، غسالم، شکلر، مرقام، وبیمه، حتوکا و وتوکا» با رشد قیمت بین «۴.۸۹ تا ۱۲.۵۹» درصد بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «کماسه، کسعدی، فاراک، تمحرکه، بورس، ولیز و ونیرو» با کاهش قیمت بین «۴.۴۵ تا ۶.۷۲» درصد بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

گردش نمادها

همچنین در معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «تأمین ماسه ریخته‌گری، حق تقدم خرید سهام لابراتوارهای رازک، حق تقدم خرید سهام آهن و فولاد ارفع، حق تقدم خرید سهام بیمه میهن، لابراتوارهای رازک، گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان کیسون، کشت و صنعت پیاذر» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، سولیران، سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، تولید و صادرات ریشمک، سرمایه‌گذاری غدیر، سرمایه‌گذاری صنعت و معدن» متوقف شد.

در پایان معاملات امروز بورس، در ۶۹ هزار و ۸۵۷ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۵۵ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۷۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار نیز به ۳۸۳ هزار و ۴۶۲ میلیارد تومان رسید.

برچسب ها:

بورس