02:22 | دوشنبه 5 فروردين 1398
news
درآمد ماهانه پوتین  ۲۴ هزار دلار است

1397/01/26

درآمد ماهانه پوتین ۲۴ هزار دلار است
بانکداری ایده‌ال:وب سایت رسمی کرملین درآمد مقامات دولتی روسیه را اعلام کرد و درآمد ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۱۷ میلادی را ماهانه ۲۴ هزار دلار اعلام کرد.
به گزارش بانکداری ایده ‌ال:وب سایت رسمی کرملین اعلام کرد که درآمد ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱۸.۷۲۸ میلیون روبل معادل ۳۰۲ هزار و ۲۰۱ دلار رسید که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی که رقم ۱۵۸ هزار و ۱۳ دلار ثبت شده، ۹.۸ میلیون روبل افزایش نشان می دهد.

همچنین درآمد ماهانه پوتین در سال گذشته ۱.۵ میلیون روبل معادل ۲۴ هزار و ۱۸۳ دلار بود که این رقم در سال ۲۰۱۶ میلادی ۷۳۸ هزار روبل معادل ۱۱ هزار و ۸۹۸ دلار ثبت شده است.

این وب سایت اعلام کرد که پوتین از یک آپارتمان ۱۵۳.۷ متر مربعی با یک پارکینگ ۱۸ متر مربعی استفاده می کند و دارای یک آپارتمان ۷۷ متر مربعی با یک پارکینگ ۱۸ متر مربعی است؛ ضمن اینکه دارایی های رسمی او شامل ۲ دستگاه سواری Volga GAZ M۲۱ و یک شاسی بلند Niva و یک اتاقک کاروان Skif است.

در سال ۲۰۱۳ میلادی درآمد رییس جمهور روسیه بیش از ۳.۶ میلیون روبل در حدود ۱۰۰ هزار دلار بود که این رقم در سال ۲۰۱۴, ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی به ترتیب ۱۲۲ هزار و ۷۰۰ دلار، ۱۴۳ هزار و ۷۰۰ دلار و ۱۴۳ هزار دلار ثبت شده بود.

بر پایه این گزارش، درآمد دمیتری مدودوف نخست وزیر روسیه در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱۳۸ هزار و ۱۱۴ دلار رسید؛ اما معاون نخست وزیر روسیه با درآمد ۴۷ میلیون دلار به عنوان پر درآمدترین شخص کابینه دولت پوتین و پایین ترین درآمد به وزیر منابع طبیعی با رقم ۸۵ هزار دلار بر می گردد.
منبع: ایبنا

برچسب ها:

پوتین ،درآمد ماهیانه