05:55 | سه شنبه 1 مرداد 1398
news
اعلام پُربازده و کم بازده‌ترین صنایع بورس

1397/02/23

اعلام پُربازده و کم بازده‌ترین صنایع بورس
بانکداری ایده‌ال:پُربازده و کم بازده‌ترین صنایع بورس بر اساس اطلاعات بورس اوراق بهادار تهران برای دوره ۳۰ روز منتهی به ۱۹ اردیبهشت ماه سال جاری اعلام شد.
به گزارش بانکداری ایده ‌ال:صنعت «محصولات چوبی» با بازدهی ۱۳.۱ درصد، در درصد صنایع بورسی دوره ۳۰ روز منتهی به ۱۹ اردیبهشت ماه ۹۷، قرار گرفت. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی بورس تهران، صنعت «استخراج زغال سنگ» با افت با (۱۴.۶) درصدی بیشترین کاهش بازدهی را در این دوره زمانی در بین همه صنایع تالار شیشه ای تجربه کرده است.

این گزارش می افزاید: صنعت فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با ۱۹.۵ درصد بیشترین ارزش و صنعت بانک ها و موسسات اعتباری با ۱۸.۴۶ درصد بیشترین حجم معاملات هفتگی را به خود اختصاص داده است.

تحرک شاخص

لازم به ذکر است: در هفته منتهی به ۱۹ اردیبهشت ماه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات به رقم ۹۳.۶۹۱ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته ۷۹ واحد افزایش را به ثبت رسانده استو

افزون بر این، تعداد روزهای کاری هفته گذشته ۵ روز، حجم معاملات ۵.۵۲۴ میلیون سهم و ارزش آن ۱۲.۵۰۱ میلیارد ریال بود که حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته دوم اردیبهشت ماه به ترتیب ۱۴۰ و ۱۹۲ درصد افزایش داشته است.

ارزش بازار سهام

گفتنی است، ارزش بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته سوم اردیبهشت ماه به ۳.۶۹۲.۶۰۸ میلیارد ریال رسید. از سویی دیگر، در هفته منتهی به ۱۹ اردیبهشت۹۷، شاخص کل با ۲.۷ درصد کاهش به رقم ۹۳.۶۹۱ واحد رسید و شاخص کل هم وزن با ۴.۵ درصد کاهش عدد ۱۶.۴۹۷ واحد را تجربه کرد.

برچسب ها:

بورس