07:07 | جمعه 2 فروردين 1398
news
پاریس جذاب ترین شهر اروپا برای جذب سرمایه گذاری شد

1397/03/22

پاریس جذاب ترین شهر اروپا برای جذب سرمایه گذاری شد
بانکداری ایده‌ال:پایتخت فرانسه برای اولین بار در ۱۵ سال اخیر به عنوان جذاب ترین شهر اروپایی برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی شد و لندن در جایگاه دوم قرار گرفت.
به گزارش بانکداری ایده ‌ال: بررسی موسسه تحقیقاتی «ارنست اند یانگ» نشان می دهد که برای اولین بار در ۱۵ سال اخیر، پاریس گوی سبقت را از لندن در جذب سرمایه گذاری روبوده است و جذاب ترین مقصد برای سرمایه گذاران خارجی ها در اروپا شناخته می شود.

بر اساس این تحقیق، پاریس با جذب ۳۷ درصد از سرمایه گذاری مستقیم خارجی موفق به کسب رتبه نخست در اروپا شد که البته تاثیر برگزیت و سیاست های «امانوئل مکرون» رییس جمهور فرانسه در این باره بی تاثیر نیست.

بریتانیا در سال ۲۰۱۷ میلادی مقصد اول سرمایه گذاری مستقیم خارجی بود و از مجموع ۶ هزار و ۶۵۳ پروژه سرمایه گذاری مستقیم خارجی جدید در اروپا، یکهزار و ۲۰۵ پروژه آن در بریتانیا کلید خورد و بعداز آن آلمان و فرانسه هر کدام به ترتیب دومین و سومین شهر جذاب اروپایی برای سرمایه گذاران خارجی معرفی شدند.

البته میزان جذب سرمایه گذاری خارجی در فرانسه در سال ۲۰۱۷ میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ حاکی از رشد ۳۱ درصدی داشت؛ در حالیکه بریتانیا ۶ درصد رشد سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۷ میلادی ثبت کرده است.

بر پایه این گزارش، شهرهای لندن، برلین و فرانکفورت به ترتیب در جایگاه دوم تا چهارم در این تحقیق جدید قرار گرفته اند و همچنان لندن متاثر از برگزیت است.