12:49 | دوشنبه 5 فروردين 1398
news
 بازار سرمایه می‌تواند در شرایط تحریم نقش خوبی ایفا کند

1397/08/14

امروزه اقتصاد در خط مقدم مبارزه است
بازار سرمایه می‌تواند در شرایط تحریم نقش خوبی ایفا کند
بانکداری ایده‌ال:رئیس جمهوری گفت: در میان بخش‌های اقتصادی، وزارت اقتصاد نوک پیکان استقامت و حمله در برابر توطئه‌های امریکاست.
به گزارش بانکداری ایده آل،حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه معاونان و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی با تقدیر از مردم به مناسب حضور در مراسم ۱۳ آبان و شرکت در مراسم اربعین حسینی اظهارکرد: امروز اقتصاد در خط مقدم مبارزه است، در میان بخش‌های اقتصادی وزارت اقتصاد نوک پیکان استقامت و حمله در برابر توطئه‌های امریکاست.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده توسط مدیران اقتصادی در این جلسه، افزود: همه این موارد در نقش خود امروز وظایف سخت تر و سنگین تری را بر دوش دارند.

رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: ما در شرایطی هستیم که بازار بورس و فرابورس ما امروز نقشه بسیار خوب و سازنده‌ای داشته است؛ این حرف درست است که ما بخشی از مسئولیت بانک‌ها را باید به‌تدریج به بازار سرمایه منتقل کنیم.

روحانی افزود: بازار سرمایه ما این توان را بر عهده دارد تا بخشی از نیازمندی‌ها و تجهیز منابع مالی کشور را برعهده بگیرد؛ امروز بار تبادل را عمدتاً بر دوش دارد اما می‌تواند بار سرمایه‌گذاری و تولید آینده را هم بر دوش بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: دولت تلاش کرد تا اوراق در جامعه جایگاه مطمئنی پیدا کند و این کار بازار سرمایه را هم تسهیل می‌کند؛ من چند بار در دولت تاکید کردم که چه در سود اوراق و چه در بازپرداخت حتی یک روز تاخیر جایز نیست.

رئیس‌جمهوری اضافه کرد: مردم باید بدانند قولی که دولت به آنها داده است پای قول خود ایستاده است؛ یک بخش از سرمایه اعتماد که ما می‌گوییم در همین موضوع است؛ البته موضوع اعتماد بسیار گسترده است.

روحانی با بیان این که ما باید بتوانیم از این فرصت بسیار مناسب و خوبی که در بازار سرمایه ایجاد شده بهره‌برداری و استفاده بیشتری بکنیم، تاکید کرد: در این شرایط البته خود تحریم هم یک مقدار به بازار سرمایه کمک کرده است.

وی یادآور شد: تحریم باعث شده است که نرخ ارز افزایش پیدا کند و به ارقام بازار سرمایه کمک کرده است اما در عین حال مسئولیت سنگینی هم درحال‌حاضر بازار سرمایه بر دوش دارد و می‌تواند در شرایط تحریم نقش بسیار خوبی را ایفا کند و همان مقداری که بانک‌ها ممکن است دست و پای آنها بسته شود، دست بازار سرمایه بازتر خواهد بود که انشالله فعال‌تر خواهد شد.

منبع: ایرنا

برچسب ها: