12:47 | دوشنبه 5 فروردين 1398
news
درباره بابک زنجانی چیزی به ما ابلاغ نشد

1397/08/14

درباره بابک زنجانی چیزی به ما ابلاغ نشد
بانکداری ایده‌ال:محمد جواد ظریف در جلسه علنی امروز مجلس (دوشنبه ۱۴ آبان) به سوال تعدادی از نمایندگان پاسخ می‌دهد.
به گزارش بانکداری ایده آل،صبح امروز وزیر امور خارجه به مجلس رفت تا در صحن علنی پاسخگوی سوالات نمایندگان باشد.

ظریف در صحن علنی مجلس شورای اسلامی درباره حمایت وزارت امور خارجه از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای استرداد اموالی که بابک زنجانی از کشور خارج کرد، گفت: نقش وزارتخانه، نقش حمایتی است. یعنی اقدامات سایر نهادها مانند قوه قضاییه، بانک مرکزی و وزارت نفت را پیگیری می‌کنیم. اما برای اقدام نهایی یا باید حکم باشد یا دادخواست یا شرایطی که بتوانیم دنبال کنیم اما چیزی به وزارت امور خارجه ابلاغ نشده است.

اسناد در معرض دید عموم است
وی درباره امضا اسناد بعد از برجام افزود: هر سندی که امضا شد در معرض دید عموم قرار گرفت و دقیق می‌گویم سندی بعد از برجام امضا نشد بلکه چند توافق امضا شد که آن‌ها هم در معرض دید عموم قرار گرفت. برجام حاصل یک توافق چند جانبه است و هیچ طرفی نمی‌تواند تمام خواسته‌هایش را بگیرد.

ظریف گفت: قرار بود امروز فروش نفت ایران به صفر برسد اما امروز بیانیه داده که ۶ ماه دیگر فرصت دارید. برجام آنچنان محکم است که هنوز همه دنیا روی برجام تاکید می‌کنند. آمریکایی‌ها بد عهدی کردند اما بحث مذاکره بحث رسیدن به تفاهمی است که برای همه طرف‌ها قابل قبول باشد. به نظر ما برجام منافع ایران را حفظ کرد. امیدوارم بتوانیم با تلاش و همفکری کشور را در این شرایط حساس پیش ببریم. ما در چند ماه گذشته توفیقات زیادی داشتیم که نشان می‌دهد ما در سطح دیپلماسی کاملا موفق ظاهر شده است.

برچسب ها: