12:48 | دوشنبه 5 فروردين 1398
news
 جایگاه موثر بانک های توسعه ای بویژه بانک صنعت و معدن باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد

1397/08/15

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
جایگاه موثر بانک های توسعه ای بویژه بانک صنعت و معدن باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد
بانکداری ایده‌ال:محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بانك های توسعه ای و بویژه بانك صنعت و معدن جایگاه موثری در اقتصاد كشورمان دارند و این جایگاه باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.
به گزارش بانکداری ایده آل، وی كه در نشست اعضای كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با مدیران و اعضای هیات مدیره این بانك در محل بانك یاد شده سخن می گفت با بیان این مطلب افزود : بانك صنعت و معدن با تامین مالی طرح های صنعتی و تقویت بخش تولید نقش موثر و مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی كشور دارد.
وی تصریح كرد : به بهره برداری رسیدن طرح های فولای ، پتروشیمی ، سیمان ، نیروگاه و ... با تسهیلات این بانك در استان های مختلف كشور ، نشان دهنده نقش ویژه ای است كه در فرایند توسعه پایدار دارد .
وی ادامه داد : علاوه بر توجه به افزایش سرمایه بانک ها، باید به مسائلی مانند تعیین تکلیف اموال و املاک مازاد بانک ها رسیدگی شود .
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : از اقدامات بانکی که در راستای تامین مالی پروژه های بزرگ اقتصادی و تولیدی کشور است حمایت می شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد : تغییر ماموریت صندوق توسعه ملی با رویکرد ایجاد بانک توسعه در اقتصاد باید مورد بررسی قرار گیرد و كمیسیون اقتصادی این مسئله را به جد مورد توجه و پیگیری قرار می دهد.
گفتنی است در این جلسه مدیرعامل بانک صنعت و معدن و دیگر مدیران این بانک، گزارشی از عملکرد، برنامه ها و پیشنهادهای بانک یاد شده برای نمایندگان حاضر در جلسه ارائه کردند.

برچسب ها:

بانک صنعت و معدن