15:21 | پنجشنبه 29 فروردين 1398
news
کاهش شدید فروش سکه طلاو نقره در آمریکا

1397/09/13

کاهش شدید فروش سکه طلاو نقره در آمریکا
بانکداری ایده‌ال:موسسه مشاوره ای متال فوکوس نسبت به کاهش شدید فروش سکه طلا و نقره در بازار آمریکا هشدار داده است.
به گزارش بانکداری ایده آل،موسسه متال فوکوس اعلام کرد: فروش سکه طلا و نقره در آمریکا در سال 2018 میلادی به پایین ترین سطح در 11 سال اخیر رسیده است.
بر اساس این گزارش قیمت یکی از مهمترین عوامل کاهش فروش سکه طلا و نقره در آمریکا بوده است ولی علاوه بر این پیروزی ترامپ در انتخابات 2016 نیز عامل مهم دیگری به شمار می رود. چرا که شهروندان آمریکایی که در زمان دولت دموکرات اوباما اقدام به خرید طلا و نقره کرده بودند، با انتخاب ترامپ احساس کردند که دیگر نیازی به خرید طلا و نقره نخواهد بود.
تازه ترین آمارها نشان می دهد که تقاضای سکه طلا و نقره در آمریکا به شدت کاهش داشته است. بعید به نظر می رسد که فروش سکه طلا و نقره در ماه های نوامبر و دسامبر با افزایش چشمگیری روبرو شود.
فروش سکه طلا در بازار آمریکا در ماه نوامبر تاکنون به 8 هزار اونس رسیده است. این رقم از ابتدای سال تاکنون نیز به 230 هزار اونس رسیده است. در مدت مشابه سال 2017 میلادی این رقم به بیش از 260 هزار اونس رسیده بود.
به نوشته طلا،فروش سکه نقره نیز از ژانویه تا نوامبر به 14.8 میلیون اونس رسیده است. این رقم در مدت مشابه سال قبل به 17.3 میلیون اونس رسیده بود.
پیش بینی می شود کل فروش سکه طلا در آمریکا در سال 2018 میلادی کمتر از 250 هزار اونس خواهد بود.

برچسب ها:

سکه ،طلا ،نقره