09:51 | جمعه 3 خرداد 1398
news
شاخص بورس تهران 435 واحد تقویت شد

1397/10/11

شاخص بورس تهران 435 واحد تقویت شد
بانکداری ایده‌ال:معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی تقویت حجم معاملات در گروه بانک‌ها را به نظاره نشستند که نماد بانک پاسارگاد پس از دو سال توقف در بورس تهران، به تابلوی معاملات بازگشت.
به گزارش بانکداری ایده آل، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه 11 دی ماه 97 با افزایش 435 واحدی به رقم 161 هزار و 840 واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 218 واحدی عدد 27 هزار و 986 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 1452 واحدی به رقم 176 هزار و 675 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 404 واحدی به رقم 119 هزار و 317 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 466 واحدی عدد 321 هزار و 983 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 9 واحدی بر روی رقم یک هزار و 882 واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های بانک پاسارگاد با 436 واحد و پتروشیمی جم با 203 واحد و گروه مپنا با 118 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با 152واحد،پالایش نفت بندر عباس با 84 واحد و ملی صنایع مس ایران با 61 واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 772 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 3 میلیارد و 732 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 189 هزار و 794 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بانک پاسارگاد، بیمه پاسارگاد، حق تقدم استفاده نشده سرمایه‌گذاری گروه صنعتی رنا، دارویی و بهداشتی لقمان، نساجی بروجرد از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری صنعت نفت، بیمه آرمان، موتوژن، بیمه سامان، عمران و توسعه شاهد و سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود متوقف شدند.

امروز همچنین نماد معاملاتی آبسال و مهرکام‌پارس به دلیل نوسان ۲۰ درصدی با وقفه ۶۰ دقیقه‌ای روبه‌رو شدند.

به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، کمتر از ۵۸.۵ میلیون سهم فولاد خوزستان به ارزش کمتر از ۵۰ میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص یافت.

در بانک خاورمیانه نیز ۵۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۲.۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

گروه دارویی برکت همچنین شاهد معاملات درون‌گروهی کمتر از ۳۴ میلیون سهمی به ارزش بیش از ۴.۵ میلیارد تومان بود.

و درنهایت، بیش از ۲.۵ میلیون سهم شیر و گوشت زاگرس شهر کرد به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد.

امروز در معاملات بازار بلوکی نیز بیش از ۱.۵ میلیون واحد سرمایه‌گذاری صندوق مسکن شمال غرب به ارزش کمتر از ۲ میلیارد تومان جابجا شد.

براساس این گزارش،‌ امروز بازار سهام با تقویت حجم معاملات در گروه بانکها در حالی شاهد بازگشت آخرین نماد معاملاتی متوقف این گروه پس از گذشت دو سال به تابلوی معاملات بورس تهران بود که انتظار برای چشم‌انداز بهتر بانک‌ها به اقبال خریداران سهام در این گروه انجامیده است.

این در حالی است که بازارگردان‌های گروه بانکها همچنان از محل منابع موجود بر بازارگردانی سهام اجماع دارند.

آنچه که این روزها در بازار سهام به خوبی مشهود است، تمرکز بورس‌بازها بر روی تک‌سهم‌های برخوردار از سهام شناوری پایین و یا شرکت‌های غذایی، قندی‌ها، دارویی‌ها و سهم‌های گروه بیمه‌ها دیده می‌شود که هم‌زمان با حرکت نقدینگی تلاش می‌کنند بازده خود را مطابق با استراتژی کوتاه‌مدت‌نگری در بازار شناسایی کنند.

برچسب ها:

بورس