01:29 | سه شنبه 1 مرداد 1398
news
ضرورت تقویت بانک صنعت و معدن

1397/10/15

یک نماینده مجلس مطرح کرد:
ضرورت تقویت بانک صنعت و معدن
اگر ما به‌ دنبال اصلاح نظام بانکی هستیم باید سیاست افزایش سرمایه بانک‌های توسعه ای خصوصاً بانک صنعت و معدن را جدی‌تر دنبال کنیم زیرا با توجه به شرایط پیش رو، سرمایه گذاریهای جدید شرط مواجه شدن با رکود تورمی خواهد بود.
به گزارش بانکداری ایده آل، علی بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن با بیان این مطلب افزود: با توجه به بحث اشتغال و جلوگیری از ابتلای اقتصاد به بحران ركود تورمی، پشتیبانی و تأمین مالی پرو‍‍ژه های صنعتی اهمیت زیادی دارد.
وی گفت: مجلس در بودجه سال 97 تصمیم گرفت 20 درصد از منابع طرحهای سرمایه ای را كاهش داده و به اشتغال و بانكها اختصاص دهد.
بختیار بیان داشت: هم اكنون با توجه به شرایط واحدهای تولیدی مشكل كارخانه ها از بابت سرمایه در گردش حل نشده و ضمناً این واحدهای صنعتی برای توسعه مشكل دارند.
عضو كمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: اگرچه بانك صنعت و معدن در تخصیص و اعطای تسهیلات خوب عمل كرده اما انتظارات ما در حوزه صنعت هنوز برآورده نشده است و برای تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی دولت باید از این بانك توسعه ای حمایت كند.
وی در پایان خاطر نشان كرد: واحدهای تولیدی بسیاری وجود دارند كه برای تكمیل پروژه و تأمین سرمایه در گردش در صف انتظارند و برای حل مشكل آنها و جلوگیری از تعطیلی این واحدها و بیكاری افرادی كه در بخش صنعت كشورمشغول به كار هستند، دولت و مجلس باید سریعاً وارد عمل شده و منابع مالی در اختیار این بانك قرار دهند.

برچسب ها:

بانک ،صنعت و معدن