02:35 | چهارشنبه 5 تير 1398
news
۳ دلیل گرانی سکه

1397/10/16

۳ دلیل گرانی سکه
بانکداری ایده‌ال:رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تشریح دلایل نرخ سکه گفت: حباب سکه هم اکنون به ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.
به گزارش بانکداری ایده آل، آیت محمد ولی در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه اظهار کرد: خرید و فروش طلا در بازار داغ نشده ولی نمی‌خواهیم گله کنیم که اصلا خرید و فروشی نیست.


وی با بیان اینکه نسبت به ماه‌های قبل توجه مردم به مصنوعات طلا کمی بیشتر شده است، افزود: ولی آنطور که باید بگوییم کاسبی و داد و ستد داریم، نداریم، آنهم با این وضع و گستردگی صنعت.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن اشاره به اینکه داد و ستدها الان نسبت به اوایل سال طبیعتاً درصدی بهتر شده است، تصریح کرد: حباب سکه امروز بین ۳۹۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است.

محمد ولی درباره دلایل افزایش نرخ طلا و سکه در روز‌های اخیر گفت: یکی از دلایل داخلی افزایش نرخ طلا و سکه، افزایش نرخ ارز است که باعث افزایش نرخ طلا و سکه نیز می‌شود.

وی افزود: همچنین نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال، یکی از دلایل اصلی افزایش تقاضا برای خرید طلا و سکه است ضمن آنکه نرخ جهانی طلا نیز به دلیل پایان سال میلادی و افزایش تقاضا، افزایش یافته است.

امروز در بازار آزاد نرخ انواع سکه و طلا نسبت به روز گذشته اندکی افزایش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در نرخ ۳ میلیون و ۶۶۸ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با نرخ ۳ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و ۱۸۶ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۵۶ هزار تومان فروخته می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸عیار هم ۳۳۳ هزار و ۸۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با نرخ ۱۲۸۵ دلار معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

برچسب ها:

گرانی سکه