07:54 | شنبه 29 تير 1398
news
آیا در این هفته قیمت طلا گران می‌شود؟

1397/10/22

آیا در این هفته قیمت طلا گران می‌شود؟
بانکداری ایده‌ال:دبیر اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود چنانچه قیمت ارز، انس جهانی طلا و میزان تقاضا به همین منوال در بازار افرایش یابد، قیمت طلا در بازار داخل هم تا پایان هفته گران شود.
به گزارش بانکداری ایده آل، با توجه به ماه‌های پایانی سال و در پیش بودن سال ۹۸ به نظر می‌رسد طبق روال هر ساله ورود مردم برای خرید طلا در بازار افزایش یافته است. روند بازار جهانی طلا نیز باعث شده که کارشناسانی مانند مرتضی ایمانی‌راد پیش‌بینی کنند قیمت طلا در آینده نوساناتی خواهد داشت.

در همین حال دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا در هفته پیش رو گران خواهد شد یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: هفته گذشته قیمت انس جهانی طلا حدود ۹ دلار گران شد، همین موضوع عاملی شد که قیمت طلا در آخرین روز از معاملات روند صعودی را به خود بگیرد. بنابراین پیش‌بینی می‌شود چنانچه قیمت ارز، انس جهانی طلا و میزان تقاضا به همین منوال در بازار افرایش یابد، در بازار داخل نیز قیمت طلا تا پایان هفته گران شود.

نادر بذرافشان درباره دلیل افزایش قیمت انس جهانی طلا اظهار کرد: نوسان قیمت نفت و پایان تعطیلات ژانویه عمده‌ترین دلایلی است که قیمت انس جهانی را افزایش داد. از یک سو نوسان در انس جهانی طلا و از سوی دیگر افزایش قیمت دلار دو عواملی هستند که قیمت را در بازار داخل افزایش داده‌اند.

او به میزان تقاضای مردم در بازار طلا اشاره کرد و گفت: بالعکس هفته‌های گذشته که تقاضا در بازار اندک بود اما در اواخر هفته گذشته و نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال تقاضای مردم برای خرید طلا در بازار افزایش یافت.

برچسب ها:

طلا ،سکه ،ارز