13:34 | چهارشنبه 2 مرداد 1398
news
تعیین تکلیف 23 بنگاه اقتصادی

1397/11/23

تعیین تکلیف 23 بنگاه اقتصادی
بانکداری ایده‌ال:مدیر عامل بانك صنعت و معدن در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید وضعیت 23 بنگاه اقتصادی خراسان رضوی را تعیین تكلیف كرد و از پرداخت 46 هزار و 700 میلیارد ریال به صنایع استان خبر داد.
به گزارش بانکداری ایده آل، حسین مهری مدیرعامل این بانک در ادامه سفر دو روزه خود به استان خراسان رضوی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید كه روز پنجشنبه هجدهم بهمن 97 با حضور استاندار برگزار شد، حضور یافته و اظهار داشت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون 46 هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار به 30 طرح صنعتی خراسان رضوی پرداخت شده است كه از مجموع این پروژه ها، 20 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده است.
مهری تصریح کرد: 10 طرح عمده دیگر نیز بین 20 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تسهیلات آن در حال پرداخت می باشد.وی همچنین از تعیین تكلیف وضعیت 23 واحد تولیدی خبر داد و اعلام داشت: برای تسریع فرایند تأمین مالی این طرح ها برنامه ویژه ای در دستور كار داریم.
استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از این که برای نخستین بار، یک بانک دولتی معین اقتصاد مقاومتی شده است، افزود: بانک صنعت و معدن برای توسعه صنایع این استان تاكنون گام های ارزنده ای برداشته است.
وی ادامه داد: باید از ظرفیت های اقتصادی و مالی این منطقه در راستای ایجاد اشتغال و توسعه پایدار استفاده کرد و این بانك به عنوان متولی پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی این استان در حد قابل قبولی عمل كرده است.
مهری همچنین به اتفاق هیأت همراه با حضور در شركت پانیذ شهد بینالود از خط تولید نبات نی دار و بسته بندی زعفران و انواع چای كیسه ای بازدید و بر تعامل و همكاری با این شركت تأكید كرد.
سپس با بازدید از شركت پرین بتن آمود، از نزدیك فرآیند تولید را مشاهده و به بررسی درخواستهای مدیران شركت پرداخت.
در ادامه شركت روغن نباتی فضل نیشابور كه از قدیمی ترین شركتهای تولیدی روغن نباتی و مایع در استان می باشد، توسط مدیر عامل این بانک مورد بازدید قرار گرفت و ضمن تشكر و قدردانی از پنج دهه فعالیت صنعتی شركت و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه، در خصوص آمادگی این بانك به منظور مشاركت در طرح توسعه و تامین سرمایه در گردش مورد نیاز این شركت اعلام آمادگی شد.
در پایان مهری با حضور در شهرك صنعتی عطار نیشابور و بازدید از شركت خیام فولاد سپهر نیشابور، از نزدیك پیشرفت اجرای پرو‍ژه را بررسی و مقرر كرد جهت رفع مشكلات ارزی، و تمدید اعتبار اسنادی ارزی شركت و قرارداد مشاركت مدنی از طریق صندوق توسعه ملی ، پیگیری های لازم به عمل آید.
مدیرعامل در روز یكشنبه 21 بهمن ماه نیز با حضور در شهرستانهای بردسكن ، كاشمر ، تربت حیدریه و رشتخوار از طرح های نساجی كاشمر مدرس ، فولاد تربت حیدریه ، شركت برق راشد و فولاد قائم امیدنور بازدید كرد و برای حمایت از این كارخانه ها و تأمین نقدینگی واحدهایی كه با مشكل مواجه شده اند، قول همكاری و مساعدت داد.

برچسب ها:

بانك صنعت و معدن