13:29 | چهارشنبه 2 مرداد 1398
news
كسب رتبه نخست بانك صنعت و معدن در پرداخت تسهیلات رونق تولید استان فارس

1398/02/07

كسب رتبه نخست بانك صنعت و معدن در پرداخت تسهیلات رونق تولید استان فارس
بانکداری ایده‌ال:مدیرعامل بانك صنعت و معدن عنوان داشت: این بانك در دو سال متوالی موفق به كسب جایگاه نخست اعطای تسهیلات در قالب طرح رونق تولید در استان فارس شد.
به گزارش بانکداری ایده آل، حسین مهری رییس هیأت مدیره و مدیرعامل این بانك كه به اتفاق هیأت همراه به استان فارس سفر كرده است، صبح امروز در نشست با استاندار و مدیران استانی مرتبط با بخش تولید در این استان، ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: این بانك پیوسته در خدمت رسانی به صنعتگران و معدنکاران از هیچگونه تلاشی مضایقه نكرده و همواره در راستای سیاست های دولت و به عنوان بازوی اقتصادی آنها عمل نموده و امیدواریم در سال جاری نیز كه سال رونق تولید نام گرفته بیش از پیش به این وظیفه اهتمام ورزیم.
مهری خاطرنشان كرد: اولویت نخست ما تأمین مالی واحدهایی است كه برای ادامه تولید به تسهیلات سرمایه در گردش نیاز دارند، در مرحله بعد واحدهای ایجادی كه پیشرفت فیزیكی بالاتری دارند و همچنین طرح های توسعه ای واحدهای فعال موجود از اولویت پرداخت برخوردارند.
مدیر عامل بیان داشت: استان فارس دارای ظرفیت های بسیار قابل توجهی برای افزایش سطح تولید محصولات صنعتی و معدنی است و ضرورت دارد توجه خاصی به استفاده از این ظرفیت ها و توسعه صنایع استان داشته باشیم چرا كه پذیرش طرح ها در حوزه معدن از خام فروشی جلوگیری كرده و سبب ایجاد ارزش افزوده می شود.
مهری تأكید كرد: با ارائه مشاوره های تخصصی برای استفاده از ظرفیت های یاد شده می توان منابع بانكی را به سمت ایجاد و راه اندازی واحدهایی كه مزیت اقتصادی بیشتری در منطقه دارند، هدایت و زمینه ایجاد اشتغال پایدار در این استان را فراهم كرد.
وی ابراز امیدواری كرد در آینده نزدیک، شاهد تعامل بیشتر مدیران بانک در این استان با مسؤلان و نمایندگان دولت كه به طور مستمر با تولیدكنندگان و كارآفرینان در ارتباط هستند باشیم تا بتوانیم با سرعت بیشتری به رفع مشكلات آنان پرداخته و مراحل اعطای تسهیلات را تسهیل نماییم.
در این دیدار عنایت الله رحیمی استاندار فارس نیز از بانک صنعت و معدن برای همکاری صمیمانه با تولیدكنندگان استان و رفع مشکلات و معضلات صنعتگران و معدنكاران قدردانی و اظهار داشت: این بانك به عنوان یکی از بانك های تخصصی پیشرو در تحقق اهداف اقتصادی كشور و حمایت از بخش تولید، موفق عمل كرده است.
رحیمی در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت بانك صنعت و معدن در توسعه متوازن اقتصادی، این بانك را یکی از بانك های توانمند استان در دستیابی به هدف رونق تولید معرفی و عنوان کرد: این بانک در ایجاد و توسعه واحدهای تولیدی در این منطقه نقش مؤثری داشته به طوری كه در سال های 96 و 97 در پرداخت تسهیلات رونق تولید در بین بانك های دیگر جایگاه نخست را كسب كرده و امیدواریم این همكاری و همدلی مسؤلانه به منظور احیا صنایع روز به روز گسترش یابد.
وی افزود: ما برای حمایت از سرمایه گذاری در استان و تقویت تعامل با این بانك اعلام آمادگی می كنیم و در نظر داریم ارتباط بین فعالان بخش تولید و بانك ها را در راستای جذب منابع مالی جهت استفاده از ظرفیت های صنعتی این استان برقرار سازیم و در همین خصوص از صنعتگران استان نیز می خواهیم منابع خود را در بانك صنعت و معدن متمركز کنند.
وی ادامه داد: در این استان به دلیل موقعیت استراتژیك ویژه ای كه دارد، شرایط صادرات نیز فراهم است و در صنایع معدنی در جایگاه نخست قرار دارد كه می تواند در رشد و توسعه اقتصادی كشور به كار گرفته شود.
استاندار فارس تصریح كرد: بازدید میدانی و عملیاتی از صنایع می تواند آغازگر خوبی برای رونق تولید در كشور باشد زیرا سبب درك بهتر وضعیت واحدهای صنعتی شده و راه را برای رفع موانع تولید هموار می سازد.
رحیمی ابراز داشت: در شریط فعلی اقتصاد كشور باید با تلاش و كوشش و حمایت از صنایع در خدمت به مردم كوشا باشیم و فرآیند پرداخت تسهیلات برای تولید محصولات مورد نیاز آنان تسهیل شود.
استاندار فارس گفت: در راستای تسریع در حل مشكلات كارآفرینان و تولیدكنندگان کارگروه مشترك استانداری و بانك صنعت و معدن تشکیل شده تا با سرعت بیشتری به امور رسیدگی و مشکلات حل و فصل شود.
در ادامه سفر به استان فارس همچنین مدیرعامل بانك صنعت و معدن از شعب این بانك در استان یاد شده و طرح های ذوب آهن پاسارگاد، سیمان خاكستری نی ریز، كاغذ زاگرس و زرین آبنوس كه توسط این بانك تأمین مالی شده اند، بازدید كرده و از نزدیك در جریان چگونگی فعالیت و نقطه نظرات صنعتگران و مدیران این كارخانه ها قرار خواهد گرفت.

برچسب ها:

بانك صنعت و معدن