07:13 | چهارشنبه 2 مرداد 1398
news
 حمایت از اجرای طرح های دانشگاهی در بخش صنعت و معدن وظیفه حرفه ای ماست

1398/02/25

حسین مهری :
حمایت از اجرای طرح های دانشگاهی در بخش صنعت و معدن وظیفه حرفه ای ماست
بانکداری ایده‌ال:مدیرعامل بانك صنعت و معدن تأكید كرد: حمایت از اجرای طرح های دانشگاهی در ارتباط با موضوعات صنعتی و معدنی وظیفه حرفه ای این بانك بوده كه نتیجه آن كمك به ایجاد شركت های دانش بنیان است.
به گزارش بانکداری ایده آل، مدیرعامل بانك صنعت و معدن تأكید كرد: حمایت از اجرای طرح های دانشگاهی در ارتباط با موضوعات صنعتی و معدنی وظیفه حرفه ای این بانك بوده كه نتیجه آن كمك به ایجاد شركت های دانش بنیان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانك صنعت و معدن، حسین مهری رییس هیأت مدیره و مدیرعامل به همراه تعدادی از مدیران این بانك در دیدار با سید احمد معتمدی ریاست دانشگاه امیركبیر كه صبح امروز در محل این دانشگاه برگزار شد اظهار داشت: هدف بانك صنعت و معدن از گسترش همكاری با این مركز حمایت ازتبدیل نوآوری ها و دستاوردهای علمی به فناوری ها و محصولات مورد نیاز کشور است.
وی افزود: این مركز اقدامات اثرگذاری در بخش های مختلف انجام داده و ارتباط بیشتر بانك صنعت و معدن با این مركز علاوه بر ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه می تواند موجب رشد و شكوفایی صنایع مختلف كشور به خصوص صنایع دانش بنیان شود.
مهری درادامه بیان داشت: به عنوان یك بانك تخصصی، مسؤلیت اجتماعی ما حمایت از طرح های صنعتی، معدنی و دانشگاهی است و بانك در این قبیل پروژه ها باید حضور فعال داشته باشد.
مدیرعامل این بانك خاطرنشان كرد: از ظرفیت های قانون بودجه سال جاری در جهت حمایت از فعالیتهای دانشگاه امیركبیر به عنوان یك دانشگاه تخصصی استفاده خواهیم كرد.
مهری تصریح كرد: ارتباط دادن شركت های مستقر در این مركز به واحدهای تولیدی و ارائه مشاوره تخصصی به این صنایع از جمله اهدافی است كه این بانك در سال جاری كه سال رونق تولید و حمایت بیشتر از كارآفرینان است، با جدیت دنبال می كند.
رییس دانشگاه امیركبیر نیز با تأكید بر نقش بانك صنعت و معدن در بخش تولید كشور گفت: این بانك اصلی ترین بانك در حوزه فعالیت های این دانشگاه است.
وی بیان داشت: مركز فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیركبیر از مراکز کارآفرینی، رشد و هدایت شرکت های دانش بنیان تشکیل یافته و ضمن ترویج فرهنگ کارآفرینی در سطح دانشگاه، تلاش می کند تا با شناسایی نخبگان و صید ایده های ناب و انجام حمایت های مادی و معنوی، مقدمات لازم برای تبدیل آنها به شرکت دانش بنیان موفق را فراهم آورد.
معتمدی افزود: این مركزهمچنین با ایجاد زیرساخت لازم به همراه پشتیبانی های مؤثر شرکت های دانش بنیان، آنها را در جهت تجاری سازی موفق محصولات و خدماتشان یاری می نماید و بدین ترتیب هم دانشگاه و هم کارآفرینان از منافع مادی و معنوی دستاوردهای حاصل بهره مند می گردند.
وی در پایان اظهار داشت: اقدامات مؤثری را با بانك صنعت و معدن شروع كرده ایم و امیدواریم این اقدامات در جهت حمایت از شركت های دانش بنیان و استارت آپ های تخصصی در بخش صنعت و معدن توسعه یابد.
در ادامه از بخش های مختلف این مركز بازدید بعمل آمد و مدیرعامل بانك از نزدیك در جریان آخرین تحولات شركت های مستقر در این مركز قرار گرفت و به سؤلات آنان در خصوص نحوه همكاری پاسخ داد.

برچسب ها:

بانک صنعت و معدن