08:11 | يكشنبه 26 خرداد 1398
news
لغو همایش سیاست‌های پولی و ارزی

1398/02/29

لغو همایش سیاست‌های پولی و ارزی
بانکداری ایده‌ال: رییس پژوهشکده پولی و بانکی اعلام کرد: همایش سیاست‌های پولی و ارزی با درک شرایط اقتصادی حاضر و همسو با سایر اقدامات بانک مرکزی و دولت محترم در راستای کاهش هزینه‌ها امسال برگزار نمی‌شود.
به گزارش بانکداری ایده آل، علی دیواندری تصریح کرد: همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی از اسفندماه سال ۱۳۶۹ با هدف تبیین سیاست‌های پولی و ارزی برنامه‌ریزی شد. اگر به روند موضوعات مطرح‌شده در این همایش نگاهی گذرا بیندازیم، خواهیم دید که همواره یافتن راه‌حل‌ برای مسائلی نظیر تورم، بیکاری، سرمایه‌گذاری خارجی، رکود و سایر چالش‌های اساسی مبتلا به سیستم بانکی به‌صورت منظم و سالیانه در آن طرح شده است.

وی ادامه داد: امسال نیز همایش دوره بیست‌و نهم با مضمون مقاوم‌سازی نظام بانکی در دستورکار قرار گرفت و در حال دریافت مقالات هستیم.

دیواندری اظهارداشت: اما پژوهشکده پولی و بانکی با درک شرایط اقتصادی حاضر و همسو با سایر اقدامات بانک مرکزی و دولت محترم در راستای کاهش هزینه‌ها، نهایتاً تصمیم گرفت امسال همایش را برگزار نكند.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی در پایان اعلام کرد: بدینوسیله به اطلاع پژوهشگران، اساتید و نویسندگان محترم می‌رساند که مقالات منتخب دریافتی علاوه بر ارائه در میزگردهای تخصصی پژوهشکده به صورت ویژه‌نامه در نشریات علمی پژوهشکده نیز درج خواهند شد.