05:39 | چهارشنبه 22 آبان 1398
news
رونق تولید ملی موجب استقلال كشور و اشتغال پایدار خواهد شد

1398/04/12

رونق تولید ملی موجب استقلال كشور و اشتغال پایدار خواهد شد
بانکداری ایده‌ال:حسین مهری در بازدید از واحدهای تولیدی استان یزد ضمن اشاره به عزم راسخ بانك صنعت و معدن در حمایت از تولیدكنندگان در سال رونق تولید، تأكید كرد: اگر به دنبال استقلال و ایجاد اشتغال پایدار و ارزش افزوده هستیم باید به كالای ایرانی و تولید داخلی توجه كنیم.
به گزارش بانکداری ایده آل، حسین مهری رییس هیأت مدیره و مدیرعامل این بانك كه به همراه هیأت همراه امروز چهارشنبه به استان یزد سفر كرده است، ضمن تشکر از مدیران و متولیان امر تولید، انجام چنین بازدید هایی را بسیار سودمند دانسته و با اشاره به وضعیت کنونی صنایع كشور، یکی از راهکارهای اجرایی منویات مقام معظم رهبری در رونق تولید را ایجاد ارتباط سازنده بین مدیران بخش صنعت و مدیران حوزه بانكی كشور و رسیدگی مؤثر به خواسته ها و مطالبات آنان دانست.
وی بیان داشت: اكثر واحدهای تولیدی كشور مشكل مدیریتی ندارند اما با كمبود نقدینگی برای تهیه مواد اولیه رو به رو هستند و بعضی از آنها با مشكلات پیش بینی نشده ای مواجه شده اند؛ بانك صنعت و معدن به این صنایع رسیدگی مناسبی داشته است و تنها در 3 ماهه نخست سال جاری شاهد افزایش 32 درصدی پرداخت تسهیلات از سوی این بانك بوده ایم.
مهری افزود: با اصلاح ساختار و تفویض اختیار به شعب و سرپرستی ها و بهبود و تسهیل ارتباط آنها با واحدهای ستادی، مدت زمان بررسی طرح های تسهیلاتی در بانك كاهش یافته و برای تسریع خدمت رسانی و اعطای تسهیلات برنامه های بیشتری در دست انجام است تا انجام این فرآیند در بازه زمانی كوتاهتری امكان پذیر شود.
مدیرعامل بانك صنعت و معدن تصریح كرد: در بخش صنعت، استان یزد در ردیف 6 استان بزرگ صنعتی ایران قرار داشته و جایگاه دوم كشوری را در بخش معدن با توجه به حجم ذخیره، تنوع و فرآوری مواد معدنی دارا می باشد و در حال حاضر تولید 45 درصد كل كاشی و سرامیك كشور در این استان صورت می گیرد.
رییس هیات مدیره بانك در نخستین روز از این سفر دو روزه از شركت های كاغذ كار كسری، مارینا پلاستیك، قیام نخ، الیاف گستر، آهن اسفنجی ایساتیس، كاشی كوثر كویر ابركوه، كاشی سیمین و كاشی آبنوس بازدید كرد.
وی در ارزیابی های خود از ظرفیت های مجموعه کارخانجات مورد بازدید، این واحدهای صنعتی را مستعد شکوفایی و ارتقای سطح کمی و کیفی تولیدات خود دانست و افزود: همزمان با محدودیت ها و ملاحظات خاصی که وجود دارد، می توانیم در زمانی کارشناسی شده، فرآیند بهینه سازی و اصلاح خطوط تولید و حل و فصل مشکلات مالی مترتب در این مجموعه ها را به سرانجام برسانیم.
مهری همچنین مطالبی را در خصوص توسعه و ارتقای بهره وری در این واحدها بیان کرد و افزود: نباید سال‌های متمادی یک محصول خاص را تولید و به بازار عرضه کرد بلکه باید در گذر زمان محصولات جدید و با فناوری روز تولید کرده و با تحقیق و توسعه، زمینه را برای صادرات محصولات غیرنفتی فراهم کرد.

برچسب ها:

بانك صنعت و معدن