05:09 | چهارشنبه 22 آبان 1398
news
تخصیص 87 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات به 56 طرح تولیدی در این استان

1398/04/16

مدیرعامل بانك صنعت و معدن در جلسه ستاد تسهیل استان یزد خبر داد؛
تخصیص 87 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات به 56 طرح تولیدی در این استان
بانکداری ایده‌ال:حسین مهری از تخصیص معادل 87 هزار و 500 میلیون ریال تسهیلات به 56 طرح تولیدی که شامل 600 میلیون یورو و 85 میلیون دلار به صورت ارزی و مابقی به صورت ریالی می باشد، خبر داد و افزود: مجموع سرمایه گذاری انجام شده در این طرح ها بالغ بر 124 هزار میلیارد ریال بوده که برای 3837 نفر اشتغال به دنبال خواهد داشت.
به گزارش بانکداری ایده آل، حسین مهری رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بانك صنعت و معدن كه به استان یزد سفر كرده بود روز پنجشنبه ١٣ تیرماه ۹۸ در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید كه با حضور استاندار و دیگر مسؤلان استانی مرتبط با حوزه تولید برگزارشد ضمن بیان مطلب فوق، بیان داشت: با مطالعات انجام شده، از ابتدای سال جاری ۲۰۰ رشته صنعتی به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی و عدم اطمینان در ایجاد اشتغال پایدار، فاقد اولویت در پرداخت تسهیلات در این نهاد مالی شناخته شده است.
وی تأكید كرد : در اعطای تسهیلات باید هوشمندانه عمل كنیم بنابراین تنها از طرحهایی كه از بازگشت سرمایه آنها اطمینان داریم حمایت خواهیم كرد زیرا این منابع، سرمایه ملی و متعلق به همه مردم ایران است.
مهری اظهار داشت: در این راستا اولویت های مختلفی تعریف شده است که در مرحله نخست، تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی برای تهیه مواد اولیه که قیمت آن چند برابر شده در اولویت قرار دارد.
رئیس هیات مدیره بانک صنعت و معدن با بیان اینکه اولویت دوم، حمایت از تکمیل طرح‌های نیمه تمام و تأمین اعتبار آنهاست که چهار هزار شغل جدید ایجاد می کند، اضافه کرد: حمایت از تكمیل این واحدهای صنعتی اشتغال پایدار و ارزش افزوده را به دنبال دارد به همین دلیل با پرهیز از سطحی نگری، با نگاه ملی و بین المللی از طرح‌ها حمایت می کنیم.
مهری با تأکید بر لزوم توجه تكمیل ظرفیت خطوط تولید واحدهای موجود گفت: اولویت سوم حمایت از طرح‌های توسعه ای واحدهای تولیدی است که با سرمایه گذاری های اندک، اشتغال بالا ایجاد می کند.
مدیرعامل این بانک اولویت چهارم را حمایت از طرح‌های صادرات محور اعلام کرد و یادآور شد: مشکلات واحدهای تولیدی عمدتاً مسائل مالی، ارزی و نوسان قیمت تجهیزات است بطوریكه بانک مرکزی ظرف چند روز گذشته، بخشنامه ای برای تعیین تکلیف بدهی واحدهای تولیدی اعلام کرده است.
وی با اعلام رضایت از وضعیت صنایع این استان تصریح كرد: برخی واحدها طرح‌های توسعه دارند که با آنها موافقت شد ولی در مجموع وضعیت واحدهای صنعتی استان یزد خوب است و این بانک صنعتی و تخصصی آماده حمایت از صنعتگران و معدنکاران این استان است.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن خاطرنشان کرد: میزان پرداخت تسهیلات شعبه یزد به تولیدکنندگان استان، حدود 40 برابر منابع جذب شده بوده كه این امر لزوم تمركز حساب صنعتگران و تولیدكنندگان و حمایت بیشتر مدیران استانی در این زمینه را می طلبد.
مهری گفت: با توجه به محدودیت های موجود به دنبال افزایش سرمایه بانك به منظور حمایت از صنعتگران و تولیدكنندگان هستیم و در این زمینه حمایت دولت و مجلس بیش از پیش حایز اهمیت است.
محمدعلی طالبی استاندار یزد نیز كه در این نشست حضور داشت، ضمن اشاره به وضعیت صنعت در استان یز‌د، گفت: در حال حاضر کشور با شرایط خاصی رو به روست که در این شرایط نیازمند حفظ سرمایه های ملی هستیم.
وی ادامه داد: ‌بسیاری از طرح‌هایی که مورد حمایت بانک صنعت و معدن قرار گرفته، ظرفیت خوبی برای رفع بخش عمده‌ مشکل بیکاری در شهرستان‌های استان دارد.
طالبی همچنین با مثبت خواندن سفر مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور به استان افزود: این بانک مطالعات دقیق و خوبی در رابطه با مزیت‌های مختلف سرمایه گذاری در حوزه های مختلف داشته و از همه مدیران و سرمایه‌گذاران می‌خواهم قبل از تصمیم‌گیری از این ‌مطالعات استفاده کنند.
رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همچنین توقعات بانک صنعت و معدن از واحدهای صنعتی و تولیدی استان را به حق دانست و در ادامه اظهار کرد: واحدهایی که بانک صنعت و معدن به عنوان بانک عامل‌ آنها در نظر گرفته شده، باید علاوه بر افزایش گردش حساب، نسبت به پرداخت به موقع اقساط وام خود نیز اقدام کنند تا موجبات رونق تولید و ارائه تسهیلات به دیگر واحدها فراهم شود.
طالبی ادامه داد: در رابطه با طرح‌های توجیهی صنعتی و اقتصادی شهرستان های استان، از فرمانداران می‌خواهم تا مسائل و مشکلات‌ این طرح ها را به صورت شفاف اعلام کنند تا تعیین تکلیف گردد.
مهری در دومین روز از سفر خود به استان یزد در جمع كاركنان شعب استان یزد حضور یافت و بحث هایی را پیرامون عملكرد این شعبه و برنامه های آتی بانك در خصوص بهبود عملكرد آنان مطرح ساخت و افزود: برای تسریع در اعطای تسهیلات لازم بود فرایندهای موازی حذف شود بنابراین اصلاح ساختار بانك انجام شد و تفویض اختیار بیشتر به شعب و سرپرستی ها صورت گرفت.
وی بر ارتباط و تعامل بیشتر سرپرستان و رؤسای شعب با مدیران ستادی بانك تاكید كرده و خاطرنشان ساخت: با ایجاد این ارتباط مستقیم فرایند اعطای تسهیلات و پیگیری كار مشتریان در زمانی به مراتب كوتاه تر از گذشته امكانپذیر شد.
رییس هیأت مدیره بانک صنعت و معدن همچنین از شركت های تولیدی سیرنگ، شركت توسعه صنایع غذایی رشد، یكتا گرانول میبد، فولاد ارفع، کاشی برج اردکان بازدید كرد و از نزدیك در جریان نحوه فعالیت و نقطه نظرات آنان قرار گرفت.

برچسب ها:

بانك صنعت و معدن