19:40 | جمعه 24 آبان 1398
news
 تخصیص 21 هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح های تولیدی کرمانشاه

1398/04/22

مدیرعامل بانك صنعت و معدن خبر داد
تخصیص 21 هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح های تولیدی کرمانشاه
بانکداری ایده‌ال:دكتر حسین مهری از تخصیص معادل 21 هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح های تولیدی استان كرمانشاه از ابتدای سال 92 تا پایان سال 97 خبر داد كه برای 1437 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد كرد.
به گزارش بانکداری ایده آل، دكتر حسین مهری رییس هیأت مدیره و مدیرعامل این بانک كه روز چهارشنبه به استان كرمانشاه سفر كرده بود، در دیدار با استاندار، کارآفرینان و تولیدکنندگان و همچنین مدیران بخش تولید در این استان ضمن بیان مطلب فوق افزود: باید عارضه یابی صنایع استان های كشور بیش از پیش پیگیری شود و در كمترین زمان ممكن برای رفع مشكلات بخش صنعت و معدن كشور اقدام مؤثر صورت پذیرد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن بیان داشت: سیاست های اعتباری این بانك در سال 98 بر سه ركن جذب منابع، وصول مطالبات و نظارت بر تخصیص تسهیلات استوار است.
وی تصریح كرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور در سال جاری برنامه های این بانك در جهت حمایت از رونق تولید، تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال پایدار و حفظ ظرفیت خطوط تولید واحدهای تولیدی و صنعتی است و بانك صنعت و معدن در این زمینه عملكرد مطلوبی در استان كرمانشاه داشته است بطوریكه در پرداخت تسهیلات رونق تولید رتبه نخست را در بین دیگر بانك ها به خود اختصاص داده است.
وی اظهار داشت: ایجاد زنجیره تأمین در بین شركت ها به منظور کاهش هزینه و افزایش کارایی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و صادرات محور در شرایطی كه كشور نیاز به ارزآوری دارد، می تواند راهگشا باشد.
وی گفت: نسبت سرمایه گذاری بانك به میزان سپرده ها در بانك صنعت و معدن 40 به یك است و مشتریان باید بدانند با سپرده گذاری بیشتر در بانك موجبات رونق كسب و كار در استان را فراهم می كنند.
استاندار كرمانشاه نیز با اعلام رضایت از حمایت های این بانك از بخش صنعت و معدن استان از مشتریان و افرادی كه از بانك صنعت و معدن، تسهیلات دریافت كرده اند، درخواست كرد حساب های دارای گردش مالی مناسب خود را به شعب این بانك منتقل كنند تا امكان خدمت رسانی بهتر و بیشتر برای سایر متقاضیان تسهیلات نیز فراهم شود.
وی افزود: استان كرمانشاه به دلیل دسترسی به راه های مواصلاتی به كشورهای همسایه، پتانسیل خوبی برای صادرات دارد و سال گذشته بیشترین صادرات به کشور عراق از طریق این استان صورت گرفته است.
دكتر مهری سپس در جمع كاركنان شعبه كرمانشاه حضور پیدا كرده و به تشریح برنامه ها و سیاست های كلی بانك در سال جاری پرداخت.
وی جذب منابع، وصول مطالبات و تخصیص صحیح منابع مالی بانك را سرلوحه تمامی برنامه ها و سیاستهای بانك عنوان كرده و تأکید کرد: همه مدیران و مسئولان در تمامی سطوح بانک بایستی ضمن تشریح و تبیین اهداف تعیین شده نسبت به تدوین و اجرای برنامه‌ها و راهکارهای عملیاتی برای دستیابی به اهداف مذکور در چارچوب خط ‌مشی اعتباری(سیاست‌ها و ضوابط اعتباری) بانک اقدام نمایند.
ریس هیأت مدیره بانك صنعت و معدن، تأمین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی و بازسازی و نوسازی صنایع را از دیگر برنامه های این بانك در سال 98 برشمرد و عنوان داشت: ضرورت دارد همكاران ضمن رعایت قوانین و مقررات، نهایت انعطاف پذیری را در اعطای تسهیلات به بخش تولید داشته باشند.
دكتر مهری در بخش دیگری از سخنان خود با تأكید بر لزوم استقرار بانکداری شرکتی گفت: شعب باید نسبت به این موضوع دغدغه مند بوده و تمامی كاركنان باید در شناسایی و ارائه خدمات به مشتریان خوشحساب و كارآفرینان برتر اهتمامی مضاعف داشته باشند.

برچسب ها:

بانك صنعت و معدن